Розраховуємо потужність конвектора за площею та об’ємом

Розраховуємо потужність конвектора за площею та обсягом

Тут ви дізнаєтесь:

  • Розрахунок потужності конвекторів за площею
  • Розрахунок потужності конвекторів за об’ємом
  • Рекомендації щодо енергозбереження
  • Розрахунок допоміжного опалення

Вибираючи для обігріву своєї оселі конвекторні обігрівачі, ви робите відмінний вибір. Це обладнання відрізняється високою ефективністю, що дозволяє опалювати житлові приміщення будь-якого призначення. Але перед покупкою необхідно попрацювати з цифрами, щоб обчислити кількість та потужність приладів. Розрахунок потужності конвектора – процес не такий складний, як це може здатися на перший погляд. А в цьому огляді ми представимо вам одразу дві формули для правильного розрахунку.

Розрахунок потужності конвекторів за площею

Неправильний вибір конвекторів може призвести до нестачі тепла або зайвих грошових витрат. До відсутності необхідної кількості тепла призводить нестача потужності – як правило, це результат неправильного розрахунку. Що стосується великих витрат, то до них приводить покупка конвекторів із занадто великим запасом потужності, який в деяких випадках зовсім ні до чого.

Потужність конвектора ВтПлоща приміщення
1000 Вт10 кв.м
1200 Вт12 кв.м
1500 Вт15 кв.м
2000 Вт20 кв.м
2500 Вт25 кв.м

Проста таблиця визначення потужності конвектора.

Найпростіше проводити розрахунок потужності конвекторів за площею приміщень. Тут задіюється стандартна формула, за якою  на 10 кв. м. житлової площі необхідний 1 кВт теплової енергії . У північних і далекосхідних регіонах, де зими холодніші, ніж у середній смузі Росії, на 10 квадратів припадає 1,5 кВт тепла. Ми ж відштовхуватимемося від первісного значення в 1 кВт. Вивчивши формулу розрахунку потужності конвекторів по площі, ви зможете самостійно обчислити необхідну потужність обладнання, виходячи з вимог до опалювальної техніки для свого регіону.

Для того щоб зробити процес розрахунку потужності конвекторів наочнішим, уявімо, що нам потрібно обігріти домоволодіння площею 100 кв. м. з висотою стелі 2,5 метра. Виходячи з зазначеної формули, нам знадобляться обігрівачі із сумарною площею 10 кВт. Головне завдання – розподілити їх по приміщенням, що обігріваються, щоб у кожній кімнаті було так само тепло, як і в сусідніх кімнатах.

У цих розрахунках ми не враховуємо теплові втрати, які є в опалюваних приміщеннях. Їх необхідно задіяти в процесі розрахунку потужності конвекторів за площею. Ось найважливіші коефіцієнти:

  •  Відсутність утеплених стін – застосовується коефіцієнт 1,1;
  •  Однокамерні склопакети – застосовується коефіцієнт 0,9;
  •  Дві зовнішні стіни (кутова кімната) – використовуємо коефіцієнт 1,2;
  •  Висота стель від 2,8 до 3 метрів – використовуємо коефіцієнт 1,05.

У найбільш точних розрахунках потужності враховуються троянда вітрів, співвідношення площі вікон до площі підлоги, наявність вхідних дверей і т.д. крім інших можливих витоків).

Площа приміщення, що обігрівається, при висоті стелі до 3 м, кв.м.Приміщення з гарною теплоізоляцією та опаленнямПриміщення з гарною теплоізоляцією, але без опаленняПриміщення без теплоізоляції
10100010001250
15125015002000
20175020002500
25200025002 шт. по 1500 Вт
3025002 шт. по 1500 Вт2 шт. по 2000 Вт
352 шт. по 1500 Вт2 шт. по 1750 Вт2 шт. по 2500 Вт

Таблиця розрахунку потужності конвекторів з урахуванням теплоізоляції приміщення. Виконавши точний та грамотний розрахунок, ви зможете створити на основі конвекторів ефективну систему опалення.

Розрахунок потужності конвекторів за об’ємом

Ви вже знаєте, як розрахувати потужність конвектора, враховуючи площу приміщень. Але деякі фахівці вважають, що найкраще вираховувати за їх об’ємом. Для цього використовується формула, за якою  на 1 куб. м. об’єму необхідно 40 Вт тепла . Головним плюсом цієї формули є те, що вона найточніша, тому що повністю враховує висоту стель.

Процес розрахунку потужності конвекторів за об’ємом здійснюється так:

  •  Беремо рулетку та вимірюємо приміщення;
  •  Обчислюємо об’єм приміщення, помноживши отримані значення одне одного;
  •  Помножуємо об’єм на 0,04 (40 Вт на 1 кубометр);
  •  Отримуємо рекомендовану теплову потужність.

Наочніший приклад – спробуємо зробити розрахунок потужності конвекторів для приміщення 3 м завдовжки, 2,5 м завширшки і 2,7 м заввишки. Його об’єм складає 20,25 куб. м, отже, потужність конвекторних обігрівачів, що використовуються, повинна скласти 0,81 кВт (сміливо купуємо модель на 1 кВт). Якщо зробити аналогічні розрахунки за площею, то рекомендована цифра становитиме 0,75 кВт. Як і разі розрахунком потужності конвекторів за площею, необхідно враховувати у обчисленнях можливі теплові втрати, які можуть бути у будь-яких приміщеннях.

Рекомендації щодо енергозбереження

Тепловтрати будинку

Наші будинки втрачають багато теплової енергії. Щоб не переплачувати за електрику, просто позбавтеся тепловтрат.

Займаючись розрахунками за площею чи об’ємом, і зовсім не зважаючи на теплові втрати, ви ризикуєте отримати недостатньо ефективну систему опалення – у приміщеннях буде прохолодно. Найгірше, якщо взимку вдарять сильні морози, не надто характерні для даної місцевості – якщо розрахунки були здійснені невірно, конвектори не впораються.

Далі ми розповімо вам, як скоротити теплові втрати. Знизити їх на 10-15% допоможе банальне обкладання домоволодіння додатковим шаром цегли та теплоізоляцією. Так, витрати можуть виявитися більшими, але ви повинні пам’ятати, що  при використанні електричних конвекторів витрати на світ можуть виявитися гігантськими – це пов’язується з великими тепловими втратами  (фактично ви опалюєте повітря на вулиці).

Також потрібно попрацювати над вікнами:

  •  Одинарні склопакети потребують збільшення потужності на 10%;
  •  Подвійні склопакети не призводять до додаткових втрат тепла (вже плюс);
  •  Потрійні склопакети дозволяють заощадити до 10%.

Теоретично, вікна із трьох стекол можуть призвести до солідної економії, але потрібно враховувати й інші фактори.

У процесі утеплення необхідно попрацювати на горищному приміщенні. Усі справи у цьому, що наявність неопалюваного горища тягне у себе втрати. Тому потрібно укласти на ньому шар ефективної теплоізоляції – коштує не дуже дорого, зате ви зможете заощадити до 10% теплової енергії. До речі, показник 10%, виходячи з площі будинку 100 кв. м, це приблизно 24 кВт тепла на день.

Розрахунок допоміжного опалення

Якщо в будинку вже є опалення, то ніякі конвектори тут не потрібні. Але якщо опалювальна система працює дуже погано, слід вжити заходів – долучити конвекторні обігрівачі як допоміжне обладнання. Розрахувати необхідну потужність буде дуже легко – вона дорівнює половині потужності повноцінного опалення. Наприклад, для квартири площею 100 кв. м. потрібні конвектори на 5 кВт. Аналогічним чином можна провести розрахунок за об’ємом — порахуйте конвектори для всієї площі, виходячи з формули 20 Вт на 1 куб. м.